Росія змушена була повернути українські кораблі
Катери “Бердянськ” і “Нікополь” та “Яни Капу” Росія повернула не з доброї волі, а просто виконуючи рішення Міжнародного морського трибуналу.
Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк.
“Повернення катерів і буксира – це не акт доброї волі. Я розглядаю ці події як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу”, – написав глава Міноборони в своєму телеграм -каналі.
Повернуті російською стороною кораблі продовжать роботу в Військово-морських силах Збройних сил України.
“Після отримання суден фахівці їх оглянуть і дадуть рекомендації, яким чином можна швидше їх повернути до служби”, – додав Загороднюк.
В той же час, колишній представник президента України в Криму Борис Бабін заявив, що повернення кораблів пов’язане з розглядом справи по суті у міжнародному арбітражі, а невиконання рішення трибуналу не покращить позиції РФ.
На засіданні розглядатимуть питання порушення кордонів та надання компенсації.
“Росія хоче виграти цю справу і для цього змушена виконувати це рішення. Це головна причина” – каже він.
Україна має хорошу команду юристів, але слабку політичну позицію.
“На засіданні РФ буде все заперечувати, бо вони вважають, що інцидент не охоплюється юрисдикцією арбітражу. На їх думку це військова активність. Ми не згодні, бо кораблі були захоплені прикордонниками, а не російським військовим флотом. Самі кораблі і екіпажі проходять по цивільним справам. Але яку сторону прийме арбітраж – це відкрите питання. У нас є шанси перемогти”, – каже він.
Повернення кораблів росіяни будуть використовувати в перемовинах.
“Питання чому вони саме зараз віддали судна. Напевно тому, що хотіли в нас щось виторгувати. Кораблі – це залізо, яке має собівартість, але це не означає, що заради них ми маємо йти на якісь поступки. Що вони хотіли за це? Чи це обмін на затримані Україною судна, чи політичні поступки, чи підписання сумнозвісного договору по розподілу квот на вилов риби, чи якісь преференції. Цікаве співпадіння в тому, що за декілька днів до повернення кораблів у бердянську були-таки підписані договори по Азовському морю. Звісно на російських умовах”, – говорить Бабін.