У Криму окупанти примусово відбиратимуть колодязі та свердловини
Підконтрольний Росії керівник Криму, колаборант Сергій Аксьонов дав доручення про примусовий викуп джерел води у Криму, які перебувають у приватній власності в разі, якщо власники відмовляються “надавати до них доступ”.
Про це він сказав 28 вересня на засіданні оперштабу з ситуації з водопостачанням, передає “Крим.Реалії”.
“Якщо є якісь технічні питання, нерозуміння з власниками, значить, включайте прокуратуру, приймайте рішення відповідно. Водопостачання – це спільна справа, вода – це [для] всіх, а не власність. Не буде жодної свердловини, яка не дає можливості подати воду людям, особливо в період НС. Якщо відмовляються, ухвалюйте адміністративне рішення про примусовий викуп, якщо був такий викуп”, – сказав Аксьонов.
Крім того, підконтрольний Росії голова Севастополя Михайло Развожаєв доручив скласти план економії води та відключити фонтани з 1 жовтня.
“З 1 жовтня зупиняємо фонтани, сезон вже завершився”, — зазначив Развожаєв.
Він доручив своєму заступнику Володимиру Базарову цього тижня подати програму економії води в місті.
Також колабораційна влада Севастополя стверджує, що запасів води в Чорноріченському водосховищі поки вистачає на безперебійне забезпечення городян водою, але головне джерело питної води через посушливу погоду не поповнюється.
“Повідомте про програму економії води — будемо її обговорювати на уряді або на окремій нараді, поки у нас опрацьовується варіант розв’язання питання”, — додав Развожаєв.
Крім того, він доручив скласти план першочергової заміни найбільш зношених труб водоводу.
“Треба визначити пріоритетність, щоб усунути найбільші втрати води. Гроші на це вже цього року будуть виділені, а не наступного, як планувалося”, — сказав Развожаєв.
Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлено тільки після деокупації півострова.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставку води на півострів було припинено.
Запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Згідно з заявами екологів, реґулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.