Арена

Усі чорти з політичного пекла відкривають свої справжні обличчя – Зеленський

Президент Володимир Зеленський назвав рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства публічним проявом змови частини старих еліт і олігархів проти президента і країни. Про це Зеленський написав у Facebook.

«Я точно знаю, що демарш Конституційного Суду – це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти президента і проти країни. Ніяк инакше. Конкретно проти. Бо тільки слабкий президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя. Инакше вони не вміють. Як там кажуть – на Гелловін усі чорти з політичного пекла відкривають свої справжні обличчя. Так збіглося. Прізвища чортів ви прекрасно знаєте», – сказав Зеленський.

Президент зазначає, що рішення КСУ – це «зовсім не про Конституцію, верховенство права, законність», а швидше «про традиційну нашу брудну політику, коли своїм усе, а суспільству – злидні».

«Хіба ми не хочемо, щоб чиновники звітували перед суспільством? Чи щоб вони не нахабнішали все більше від безкарности? Чи щоб державний ресурс розподілявся справедливо, а не тільки для обраних олігархів? Ми, суспільство, вже неодноразово казали – так, хочемо нових відносин. А от Конституційний Суд, судді якого були призначені старою системою та моїми попередниками… вважають инакше. Всім їм конче потрібне збереження «касти недоторканних», – зазначив президент.

За словами Зеленського, ми – громадяни вільної країни досі намагаємося вирвати її в олігархів.

«На иншій шальці терезів – повноцінна свобода. Повноцінні права людей і гарантії справедливості. Повноцінна сучасна держава, де будь-який чиновник може й повинен декларувати свій дохід та відправлятися у в’язницю, якщо його витрати сильно перевищують доходи», – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Венеційська комісія та організація Ради Європи з антиконституційного моніторингу GRECO вважають неприпустимим застосування неконституційних заходів для врегулювання кризи, викликаної рішенням Конституційного суду України.

Як відомо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, визнавши його рішення про декларування «нікчемним».

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький вважає, що законопроєкт президента Володимира Зеленського з пропозицією розпуску суду має ознаки конституційного перевороту.

Партія Голос заявила про відкриття кримінального провадження проти суддів Конституційного суду через скасування е-декларування за статтею «захоплення влади». Провадження було відкрите після відповідного звернення нардепа партії Ярослава Юрчишина.

Очільник НАБУ Артем Ситник заявив, що у кримінальних провадженнях Бюро, які були зупинені через рішення Конституційного суду, фіґурують і самі судді КСУ.

18 суддів КСУ обираються так: 6-ть місць від президента, 6-ть – Верховної Ради і 6-ть від всеукраїнського з’їзду суддів. Але навіть те, що президент має право призначити третину суддів, на практиці за 5 років це реалізувати складно, бо КСУ давно сформовано і призначають лише на ті місця, які звільнилися. Тому президент Петро Порошенко призначив лише 4 із 18 суддів, а не шістьох. Причому три з чотирьох суддів, які проголосували проти одіозного рішення КСУ – призначені Порошенком за результатами відкритого і чесного конкурсу: Сергій Головатий, Василь Лемак, Віктор Колісник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *