Державна казна вже 10 років не працювала у такому режимі, як сьогодні
З 20 листопада Державна казначейська служба почала фінансувати тільки захищені видатки. А це заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів.
На ввсе інше в бюджеті 2020 року не вистачає грошей, пише ЕП з посиланням на джерела в Кабінеті міністрів.
В першу чергу це означає, що припинено фінансування капітальних видатків, таких як ремонт, реконструкція, будівництво. Таким чином, обмеження торкнеться і так званого “великого будівництва” – ремонту й будівництва доріг та іншої інфраструктури.
Подібна ситуація була і в минулому році, але це сталося набагато пізніше – 17 грудня.
Прес-служба Міністерства фінансів повідомила, що “казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства”.
Колишній заступник міністра економіки Павло Кухта стверджує, що “з 9 листопада казна працює в режимі картотеки – до ночі зводять надходження, на ранок формують пул видатків, які буде профінансовано, все інше відкладають”.
За його оцінками, подібного не було вже років десять.
Інвестиційний банкір компанії Dragon Capital Сергій Фурса в ефірі “Радіо НВ” зазначив, що держава повністю виконує план за доходами, але грошей все рівно не вистачає.
Відомо, що бюджет України базувався на прогнозі про співрацю держави з МВФ. Але по факту Україна отримала тільки один транш від МВФ замість трьох, які очікувалися.