Арена

Генпрокурорка Венедіктова почала обслуговувати інтереси корупціонерів?

Відомство, яке очолює Ірина Венедіктова, прагне перешкодити притягнення винних до відповідальності у справі про заволодіння 81 млн грн Національної гвардії.

Про це в середу заявило Національне антикорупційне бюро.

У НАБУ повідомили, що ввечері 1 грудня генпрокурорка “таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, всупереч вимогам КПК, змінила процесуальних керівників”.

Мова йде про провадження щодо дачі хабара за недостовірний письмовий висновок судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн.

Раніше стало відомо, що Вищий антикорупційний суд арештував заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Костянтина Дубоноса.

“Слідство вважає, що Дубонос отримав від Микитася хабар у вигляді паркомісця за 250 тисяч гривень. А натомість посадовець на папері зменшив суму збитків від справи з 81 мільйона до 7 мільйонів гривень. На засіданні прокурор озвучив інформацію, що між посадовцем компанії УкрБуд та нинішнім заступником голови ОП Олегом Татаровим відбувалось листування, у якому Татаров надсилав скан паспорту особи, на яку треба було зареєструвати паркомісце зі 100-відсотковою знижкою”, – повідомив Центр протидії корупції.

Після дій Венедіктової детективи НАБУ та прокурори САП не змогли повідомити про підозру ще одному, вже 3-му, ймовірному учаснику вказаного злочину – екстоппосадовцю УкрБуд, заявляють у бюро.

“Національне бюро переконане, що ця ситуація — продовження свідомого тиску на слідство, адже за останні пів року Офіс генерального прокурора вдається до подібних дій не вперше”, – йдеться у заяві.

Тим часом УП повідомляє, що НАБУ і САП підготували підозру заступнику керівника Офіса президента Татарову, але генпрокурор Венедіктова відсторонила 4 прокурорів, які вели цю справу.

За словами співрозмовника у правоохоронних органах, 2 грудня Татарову мали оголошувати підозру в передачі хабаря. Водночас детективи НАБУ побачили в реєстрі постанову про заміну прокурорів.

Крім цього, детективи НАБУ подавали до суду клопотання про обшук у Татарова. Однак у результаті зливу інформації останній дізнався про слідчі дії, які готують, та про підготовлену підозру.

Про те, що НАБУ розслідує причетність заступника керівника ОП Татарова до справи Микитася, пише Суспільне.

“Сьогодні о 10:00 детективи НАБУ повинні були затримати заступника голови ОП Олега Татарова. Однак ніяких слідчих дій зробити не змогли – начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків і 3 прокурори, які вели справу забудовника Максима Микитася, забезпечили підписання угоди зі слідством, прийняли рішення затримати Татарова, без всякого оповіщення були відключені від доступу до даної справи в електронному реєстрі. Ця інформація підтверджена джерелами у НАБУ, САП і ОГПУ.

1 грудня вночі генеральна прокурорка Венедиктова відсторонила від справи Татарова всіх чотирьох прокурорів. Процесуальним керівником у справі Венедіктова призначила саму себе, а також в.о. керівника САП Максима Грищука, який раніше не займався цією справою.

Президент Володимир Зеленський, незважаючи на підозру НАБУ, відмовляється звільняти або хоча б усувати від роботи заступника керівника свого Офіса, якого він призначив куратором роботи правоохоронних органів”, – повідомив у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Сьогодні стало відомо, що підозрюваний у заволодінні майном Нацгвардії ексдепутат Максим Микитась після угоди про співпрацю з детективами НАБУ вийшов із СІЗО.

Як пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, інформацію про звільнення із СІЗО підтвердив сам Микитась. На цей момент він перебуває у себе вдома. Однак він не звільнений від кримінальної відповідальності у цій справі, змінені тільки умови утримання на період слідства.

До 24 грудня Микитась мав бути під арештом в СІЗО, однак він і його співробітники пішли на співпрацю з детективами НАБУ і прокурорами САП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *