Свята минули: українці масово протестують проти жадібності олігархів та непрофесійності влади
Сьогодні 13 січня у Житомирі люди на знак протесту проти підвищення тарифів на газ і електроенергію перекривали вулицю Київську, заблокувавши виїзд із міста.
Як передає Укрінформ, співорганізатор акції, голова громадської організації “Поліський щит” Сергій Ткачук заявив, що протестувальники вимагають проведення позачергових сесій і підготовки звернень до президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради з вимогою знизити тарифи на газ і електроенергію.
За різними даними участь в акції взяли кількасот людей. Акцію планують продовжити у п’ятницю, 15 січня об 11.00.
Зазначимо, що протестують люди в різних областях країни. Так 11 січня біля Чернівецької міської ради та поблизу стаціонарного посту в селі Атаки Хотинського району, а також на центральній вулиці села Мамаївці Кіцманського району зібралося близько 170 буковинців. Люди вимагали скасування підвищених тарифів на постачання і споживання газу.
Під офісом АТ “Івано-Франківськгаз” кілька десятків людей протестували проти зростання тарифів. Франківці спробували зайти до керівництва установи, однак їх не впустили. Деякі з учасників акції вважають, що треба діяти радикальніше, зокрема перекривати дороги.
11 січня “Голос Карпат” повідомляв, що з боку села Крива утворився великий затор з транспортних засобів через перекриття дороги протестувальниками.
У Сумах люди вийшли на протест проти підвищення тарифів на газ та електроенергію в умовах коронакризи. Учасники протестів підкреслили, що якщо міська влада їх не почує і не почне реагувати відповідним чином, вони щодня перекриватимуть дороги.
Як повідомляло видання РБК-Україна, в Полтаві близько 200 людей зібралися біля будівлі обласної ради. Крім зменшення цін на газ люди просили повернути пільговий тариф на електроенергію.
На акції протесту люди також виходили в Одесі, Прилуках, Херсоні, Краматорську, Вінниці, Кропивницького, Львову.
Раніше НКРЕКУ підвищила тарифи на послуги операторів газорозподільних мереж з 1 січня 2021 року.
Відомий журналіст Тарас Березовець у своїй програмі на одному з телеканалів пояснив, що наприклад у Британії різні газові компанії людям надсилають свої пропозиції з різними тарифами і людина вже обирає, з ким співпрацювати. А в Україні, ситуація була прогнозована, оскільки всім відома жадібність обленерго і олігархів які є власниками, проте для керівників і Зеленського це ніби стало сюрпризом.
“В 2019 році 73% виборців очікували від Зеленського більше ніж припинення війни зниження тарифів. Якщо в нас люди не розуміють, хто за що відповідає у державі, за що уряд, за що олігархи і що їм належить і так далі. Якщо вони голосують за людей, яких поставили олігархи і вважають, що ті їм знизять тарифи, то хай ті люди вчаться. Обленерго мають монополію – оце відмінність олігархічного бізнесу, це те, чим відрізняється олігарх від багатої людини. Це якщо я не хочу купляти цукерки Рошен, я куплю АВК чи ще щось. У мене є вибір, кому я віддам гроші. А отут вибору нема. Я не можу вибрати постачальника газу в мою квартиру. Це монополії. Ці об’єкти колись були створені державою коштом платників податків мережі, які чомусь, за якихось обставин стали належати Коломойському і Ахметову і ще кільком людям”, – відповів експерт Міжнародного Інституту демократії, учасник АТО Євген Дикий.
А от Зеленський в грудні 2019 року казав, що вони “найшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти”.