Тупицький поскиглив недовго під КСУ і пообіцяв повернутись завтра
Тупицького не пустили сьогодні знову на роботу, він називав справу проти себе сфабрикованою, а повідомлення про підозру – незаконним.
Як повідомив 5 канал, відсторонений указом президента Тупицький і сьогодні намагався потрапити на своє робоче місце. Але як і вчора дорогу йому перегородила державна охорона. Пояснили: виконують рішення ДБР. Тупицького звинувачують за двома статтями – завідомо неправдиві свідчення та підкуп свідка. Підозру з цього приводу йому оголосили набагато раніше.
Суддя приїздив на роботу двома машинами разом з особистою охороною, та не зміг заїхати навіть до двору суду.
За словами судді, він не звільнений зі своєї посади офіційно, тож якщо він не прийде, то у нього буде зафіксовано прогул, а цього він не хоче, тож обіцяє й надалі відвідувати суд. Тупицький вимагав наказ або письмове звернення, яким йому заборонено відвідувати робоче місце, утім охорона відповіла, що таке не коментуватимуть судді, а письмових звернень від ДБР у них немає.
“Тупицький пообіцяв, що повернеться завтра, а охоронці пояснили, що просто виконують наказ зверху. Сам Тупицький винним себе не вважає, а підозру, яка надійшла йому поштою, він вважає незаконною, адже в самій підозрі не було реєстрації. Справу ж проти себе вважає сфабрикованою”, – йдеться в повідомленні.
29 грудня президент Зеленський на 2 місяці відсторонив від виконання обов’язків голову КСУ Олександра Тупицького. Конституційний Суд вважає цей Указ юридично нікчемним і вимагає його скасувати.
5 січня судді Конституційного Суду провели збори і затвердили спільну заяву, в якій нагадали, що основи і порядок звільнення судді КС або припинення його повноважень визначено Конституцією.
19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу в КСУ. Тупицький заявив, що указ президента усуває його тільки від обов’язків судді, а крім них він як глава КСУ виконує й інші функції. Також він поскаржився на спроби втручання у свою діяльність і написав заяву в поліцію. Пресслужба КС поширила повідомлення, що слідчі ДБР відповідно до чинного законодавства не мають повноважень повідомляти про підозру судді Конституційного суду.