В Україні багатодітність є синонімом бідности
Багато українців втратили доходи через карантин. А за підсумками першої половини 2020 року рівень бідности в Україні становив 51%.
Таку заяву зробила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Елла Лібанова в інтерв’ю LIGA.net.
Такі дослідження проводяться на основі моніторинґу доходів і витрат громадян.
«Це оцінка за останніми даними Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинґ. Зараз цей показник, імовірно, вищий», – уточнила Лібанова.
За її словами, показник рівня бідности, який розраховує ІДСД, заснований на «розрахунковому прожитковому мінімумі» – станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. Водночас «офіційний» мінімум, яким оперує Мінсоцполітики, нижчий – 2027 грн.
Зрозуміло, що в 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин. Лібанова зазначила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:
- відсутність вищої освіти (рівень бідности серед громадян із вищою освітою – 11%, серед громадян тільки з середньою освітою – 29%);
- робота з неповним робочим днем або тижнем;
- зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021 – 6000 грн);
- багатодітні сім’ї.
«Двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей – навіть за низькими українськими стандартами, – зазначила Лібанова. – Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідности. Майже всі члени багатодітних сімей в Україні бідують».
Світлина з сайту www.0352.ua