Арена

Знайшлися претенденти на майно Коломойського у США

Позов проти Національного банку України на суму 300 мільйонів доларів  подали двоє українців — екснардеп від “Блоку Юлії Тимошенко” Микола Ковзель, його помічник Віталій Дідилівський та пов’язані з ними структури.

Як роз’яснюється у розслідуванні “Слідства.Інфо” та Miami Herald, ця справа пов’язана з тісною співпрацею у шахрайських оборудках олігархів Ігоря Коломойскьго і Сергія Курченка.

“Ці кошти відмивались через мережу шахрайських компаній, у тому числі через юридичні та фізичні особи, що базувалися в Маямі, штат Флорида, і використовувались для придбання нерухомості по всій території Сполучених Штатів”, — йдеться у позові, поданому до американського суду 4 січня 2021 року.

У позові, який є у розпорядженні журналістів, зазначається, що через компанії у США Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов відмивали гроші, зокрема, викрадені у “Приватбанку”. У документі є твердження про спільні схеми, які створювали та використовувати Коломойський і мільярдер часів президентства Януковича Сергій Курченко. Останній володів “Брокбізнесбанком”, де й були гроші позивачів. Як доказ такої співпраці, у документі, зокрема, згадують телефонні розмови Курченка та Коломойського, оприлюднені у мережі.

Микола Ковзель — один з двох українців, які втратили гроші у “Брокбізнесбанку” разом з його ліквідацією у 2014-му році та намагаються повернути їх через суд у Маямі. У коментарі “Слідству.Інфо” він пояснив, що вважає, що Ігор Коломойський вкрав у Сергія Курченка гроші і купив нерухомість у США через маямські фірми “групи Оптіма”.

“Я хочу кошти стягнути не з Коломойського, а з Національного банку, який не контролював і який допомагав Курченку і Коломойському відмивати гроші”, — розповів Ковзель.

“Співпраця Ігоря Коломойського та Сергія Курченка була великою, тісною і не секретною”, — пояснив директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн. Він говорить про ринок нафтопродуктів, на якому Коломойський і Курченко були ключовими гравцями у 2012-2014 роках. Куюн додає, що Коломойський довго опирався тому, щоб переганяти нафту через Курченка, але це сталося наприкінці 2013-го року, “бо по великому рахунку інших варіантів на той час вже не залишалося”.

Серед активів Коломойського, на які вказує позивач у суді Маямі, є хмарочос у Кентуккі та нерухомість у Техасі, куплена структурами Коломойського та Боголюбова у 2010-2011 роках. Ці будівлі планує конфіскувати Міністерство юстиції США.

У Національному банку “Слідства.Інфо” повідомили, що бачили позов, але поки не готові коментувати, бо ще вивчають документ і готові захищати свої інтереси у суді. Наразі перше судове засідання не призначене.

Американські юристи повідомили, що їхні українські клієнти хочуть отримати компенсацію «за рахунок активів НБУ, а також усього майна, яке було придбане за вкрадені кошти позивача». Вони збираються звернутися до ФБР та Міністерства Юстиції США.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах пандемії та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *