Арена

Болгарія більше не хоче мати справу з ненадійним “Газпромом”

Болгарія ніколи більше не вестиме переговори з російським енергетичним гігантом “Газпромом”.

Про це заявив у парламенті віцепрем’єр-міністр країни Асен Василєв, передає Euroactiv.

Відповідаючи на запитання члена проросійської націоналістичної партії “Възраждане” про те, коли уряд відновить переговори з “Газпромом”, Васильєв сказав парламенту, що контракт Болгарії, який закінчується в кінці року, не був розірваний Болгарією, і що поставки газу були призупинені Росією в односторонньому порядку.

“Болгарія більше ніколи не буде вести переговори з “Газпромом” щодо поставок”, – наголосив Василєв у парламенті.

Державна газова компанія “Булгаргаз” досі регулярно нагадує “Газпрому”, що російська компанія не виконує свої контракти з Болгарією, термін дії яких закінчується наприкінці цього року.

“Якщо ми зараз підпишемо контракт з “Газпромом” і вони перестануть постачати газ у лютому, ми залишимося без газу для промисловости та без опалення для людей”, – сказав віцепрем’єр.

Болгарія та Польща були першими двома країнами ЄС, до яких “Газпром” припинив постачання газу 27 квітня після того, як вони відмовилися платити в рублях.

Болгарська соціалістична партія, яка входить до владної коаліції, також наполягає на тому, що для відновлення постачань необхідно провести переговори з російською газовою компанією. Однак це не призводить до напружености у владній коаліції, тому що в газових питаннях провідну роль відіграє партія прем’єра “Продовження змін”.

“Коли хтось зупиняє вам газ, навіть якщо ви платите і виконуєте свій контракт, ви не можете розраховувати на те, що та сама людина не зупинить ваш газ, коли ви опинитесь у складній ситуації. У нас є ненадійний партнер, який довів свою ненадійність”, – сказав віцепрем’єр Болгарії.

Васильєв також висловив обурення тим, що з одних країн росіяни беруть платежі в євро та доларах, а в инших – ні. Попри проблеми з “Газпромом”, ціна на природний газ у Болгарії в червні фактично впала на 13%.

З 1 липня Болгарія почне отримувати поставки азербайджанського газу, що, ймовірно, призведе до подальшого зниження ціни на газ.

Як повідомляла онлйн-газета “ПолітАрена”, п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко помітив випадки політичної корупції – зокрема у звіті “Газпрому” сума в межах 3,5 – 4 млрд доларів на рік йде на консультаційні послуги щодо умов транспортування російського газу.

Під час підготовки енергетичних санкцій та їх аргументації Порошенко з командою провели дуже ретельне вивчення аудиторських звітів “Газпрому”. Виявилося, що 3,5 – 4 млрд доларів щорічно витрачалися на консультаційні послуги щодо умов транспортування московитського газу.

“У мене зараз питання: в які країни ідуть зараз ці 3,5-4 млрд доларів на рік. Хто із політичних партій отримує фінансування. Лише одна Ле Пен чи, можливо, инші. Можливо, в инших країнах, а можливо, у наших сусідів. І тоді політична позиція цих країн пояснюється політичним хабарем, який надходить коштом РФ. Вони фінансують політиків, ЗМІ, аналітичні центри. Пам’ятаєте, коли я підписував Угоду про асоціацію, Януковича, Азарова і инших забезпечували аналітичними висновками, що Угода про асоціацію буде коштувати Україні 160 – 180 млрд доларів”, – заявив Порошенко.

Політик додав, що такі ж куплені аналітичні центри зараз готують доповіді і стверджують: як тільки Європа оголосить ембарго на постачання нафти із Московщини, розпочнеться руйнація усього європейського континенту. Однак Петро Порошенко назвав це “брехнею”, адже Московщина впливає на лічені відсотки світового газу і світового ринку нафтопродуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *