Арена

Масове оформлення інвалідности прокурорами викликало великий скандал

Службове розслідування по 49 прокурорах Хмельницької обласної прокуратури розпочато. Наказ про це підписав Генеральний прокурор Андрій Костін після поширення інформації про отримання ними груп інвалідності.

Журналіст Юрій Бутусов опублікував прізвища прокурорів, які, як він каже, могли оформити несправжню інвалідність за допомогою вже відомої голови МСЕК Тетяни Крупи, яка ховала вдома шість мільйонів доларів. Вона зробила «інвалідами» півсотні прокурорів на Хмельниччині, які нібито продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність другої групи.

Тим часом Комісія зі службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів, заявив Костін. Розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується цієї обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.

Водночас Бутусов звинувачує місцевих прокурорів і в тому, що вони мовляв чинили опіку або принаймні знали про схему оформлення довідок для того, щоб уникнути мобілізації.

Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами регіону, яку оприлюднив у своєму матеріалі редактор видання “Цензор. Нет” Юрій Бутусов.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів, а інвалідність мають 48: “Стверджувати що уся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. До того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки”.

Олексій Олійник зазначив, що має проблеми зі здоров’ям. У 2005 році він отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження. За його словами, групу інвалідності отримав у 2017 році до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків.

“Питання про наявність групи розглядалось під час атестації комісією за участі представників громадськості й міжнародних організацій. До того, питання інвалідності прокурорів підіймалось народним депутатом Г.М. Третьяковою ще у 2020 році. Ініціатором був місцевий громадський активіст. Це питання було предметом дослідження у межах кримінального провадження, яке розслідувалося центральними правоохоронними органами держави. Вислів “дахуючи корупційну схему голови МСЕК” звучить звичайно потужно, але у публікації нічим не підтверджений, які і більшість статей автора у яких критикуються органи влади. Так можна сказати про кожного, хто отримав групу і обіймає посаду”, — написав Олексій Олійник.

Керівник Хмельницької обласної прокуратури зазначив, що розуміє, що він, як публічна особа, має сприймати оціночні судження громадськости щодо себе і своєї сім`ї як належне, але вважає, що це не має межувати з порушенням прав і спотворенням інформації.

“Чинним законодавством не встановлено обмежень щодо роботи осіб з інвалідністю в органах прокуратури. Під час атестації інвалідність прокурорів була предметом розгляду відповідних комісій. Неодноразово ініціювались перевірки і щоразу публікація чергового блогера щодо прокурорів набирає актуальності, наче вони обмежені у правах притаманних звичайному громадянину. Виглядає як дискримінація за ознакою професії прокурор. Призначені чергові перевірки”, — йдеться у дописі.

На думку Бутусова, працівники прокуратури оформляли інвалідність не задля пенсії, оскільки вони і так заможні люди. Однак згідно з законодавством про працю, особи з інвалідністю мають перевагу при працевлаштуванні і при переміщенні з посади на посаду, їх значно складніше звільнити.

Також журналіст пізніше відреагував на пояснення прокурора в ЗМІ щодо своєї інвалідності:

“Одразу дивує відсутність прямої відповіді на основне питання – чи є подружжя Олійників справжніми інвалідами 2-ї групи чи вони оформлені завдяки зв’язкам з корупціонеркою Крупою? Чому прокурор Олійник не оголосив, який у нього діагноз та чи підтверджується він чимось, крім довідки від МСЕК?

Які ж такі травми отримав 25-річний на той момент прокурор Олійник у своєму службовому кабінеті у 2005 році під час читання або перегляду матеріалів кримінальної справи? Інвалідність 2-ї групи встановлюється за наявності одного з таких діагнозів:

“Каловій (сечовій) нориці, неприродному задньому проході при неефективності або наявності протипоказань до оперативного втручання;

відсутності однієї легені і хронічній дихальній недостатності II ступеня внаслідок патологічних змін другої легені;

паралічі верхньої або нижньої кінцівки;

відсутністі зору на одне або два ока;

глухоті;

значних дефектах черепа (60 кв. см і більше), які не заміщені аутотканиною;

короткій куксі стегна або обох гомілок при неможливості протезування”.

Тобто Олійник не розповів нічого про підстави оформлення інвалідності 2-ї групи, а перекинув відповідальність за свої вчинки на комісію та правоохоронні органи, і зробив вигляд, ніби його травма у 2005 році це доведений факт. Ні, слова прокурора нічим не підтверджені.

Якщо Олійник під час виконання службових обов’язків у 2005 році отримав важку травму, то він мав би пройти ще тоді медичне обстеження, і показати, що саме у нього було виявлено, і документ про результати цього обстеження був би доказом.

Але інвалідність одразу 2-ї групи була оформлена прокурору Олійнику лише 19 липня 2017 року рішенням головної лікарки МСЕК Крупи з видачею довідки серії АВ № 0944598. Причому встановлена одразу довічно. І ніяких інших рішень про інвалідність або важкі травми, починаючи з 2005 року, Олійник не представив. Тому моє твердження про корупційні зв’язки з Крупою має усі підстави.

Також чомусь прокурор області не прокоментував, яка травма або захворювання спіткала на службі його дружину прокурора Ірину, його підлеглу.

Виникає питання, чи можливо, що прокурори Олексій та Ірина Олійники разом займалися однією справою у одному службовому кабінеті і отримали спільно одні й ті самі травми? Адже Ірина Олійник, за нашими даними, також оформила у Хмельницькому МСЕК інвалідність 2-ї групи наступного року після чоловіка – у 2018-му. У 2017-му у її декларації не було доходів від пенсії з ПФ, а у 2018-му пенсія вже нарахована.

Чому виплати за інвалідність у подружжя Олійників становлять понад 500 тисяч гривень за рік?

Тому що Олійник звернувся з позовом за справою № 686/19688/17 і отримав від Пенсійного фонду рішення про нарахування йому пенсії у розмірі 60% від доходів. Очевидно, саме так зробила у 2018 році і дружина Ірина.

Далі, твердження Олійника, що інвалідність він отримав “задовго до призначення на посаду”, яке має на меті показати, що ніби-то у нього не було впливу до моменту призначення на посаду обласного прокурора – це відверта брехня. Оскільки у прокуратурі Олійник працював з 2002 року, а інвалідність він оформив собі, вже будучи на високих впливових посадах у 2017-му, ось їх перелік.

Стосовно цифр прокурорів-інвалідів. Ніби-то їх всього 48 з 225 прокурорів. 225 – це чисельність разом з районними прокуратурами, а якщо взяти за розгляд апарат самої обласної прокуратури – то там пенсіонери та інваліди будуть у більшості. 4 з 5 керівників окружних прокуратур області, наприклад, оформили собі інвалідність, причому деякі з дружинами разом.

Висновок:

Олексій Олійник не дав відповідей по суті розслідування, а тільки підтвердив справедливість звинувачень”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *