Українські активісти просять країни Заходу ввести санкції проти 25 осіб за злочини проти дітей і культурної спадщини
Регіональний центр прав людини (РЦПЛ) передав представникам США, Європейського Союзу, Великої Британії та Канади чергові санкційні пропозиції щодо осіб, відповідальних за незаконну депортацію українських дітей та знищення культурної спадщини на окупованих територіях України. Про це повідомлено в пресрелізі РЦПЛ.
Експерти та юристи РЦПЛ зібрали доказову базу на 25 громадян Московії, Білорусі та України, які причетні до скоєння міжнародних злочинів та инших порушень міжнародного права. Пропозиції Регіонального центру прав людини складаються з двох частин.
Перша частина містить список з 15 осіб, відповідальних за організацію протиправної депортації та примусового переміщення українських дітей. Вони також причетні до політичної індоктринації та мілітаризованого перевиховання маленьких українців.
До другої частини увійшов список з 10 осіб, які сприяли знищенню культурної спадщини України, розкраданню та привласненню культурних цінностей у великих розмірах на користь рашистської держави.
Регіональний центр прав людини закликав міжнародних партнерів включити цих осіб до санкційних списків та запровадити проти них візові та економічні обмеження.
«Санкції – це не просто символічний крок. Це ефективний інструмент, який безпосередньо впливає на можливості порушників міжнародного права продовжувати свою діяльність. Санкції також служать превентивним заходом, покликаним зупинити нові злочини та покарати тих, хто вже винен.
У контексті триваючої московитської агресії запровадження санкційних обмежень має і важливе ціннісне значення. Це зміцнює позицію світової спільноти в підтримці верховенства права та захисті людської гідності», – наголошують у РЦПЛ.
У Центрі також підкреслили, що міжнародна спільнота неодноразово демонструвала свою підтримку Україні, тож введення нових санкцій стане ще одним важливим кроком у захисті прав українського народу.
Нагадаємо, у вересні було подане нове повідомлення до Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо злочинів проти українських дітей. Подання зосереджене на політичній індоктринації та мілітаризованому перевихованні дітей на території Білорусі, що має ознаки злочину проти людяности, зокрема дискримінаційного переслідування, відповідно до статті 7(1)(h) Римського статуту.
За даними українського омбудсмана Дмитра Лубінця, станом на грудень 2023 року Україна офіційно підтверджує депортацію окупантами до Московії понад 19,5 тисяч українських дітей.
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт очільника Кремля Владіміра Путіна та уповноваженої ватажка рашистів з прав дитини Марії Львової-Бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Московії, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.
27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Московії.