Арена

Три роки великої війни: банк “Глобус” процвітає

Банк «Глобус» опинився в центрі кількох гучних скандалів, пов’язаних із відмиванням грошей, імовірними зв’язками з оточенням колишнього президента-втікача Віктора Януковича та можливим фінансуванням війни в Україні.

Підозри у відмиванні коштів і зв’язки з кланом Януковича

У лютому 2022 року стало відомо, що Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує справу щодо відмивання грошей за участі банку «Глобус» та компанії «Нове обладнання». За даними слідства, службові особи цих організацій, діючи за попередньою змовою, шляхом проведення псевдогосподарських операцій заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах. Сергій Мамедов, який з 2016 року очолює правління банку «Глобус», раніше керував державним «Укргазбанком» за часів президентства Януковича і неодноразово потрапляв у корупційні скандали.

Розслідування НАБУ та САП щодо привласнення мільярдів гривень

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вже кілька років розслідують справу щодо заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого «ВіЕйБі Банку». Одним із фігурантів цієї справи є колишній голова правління «ВіЕйБі Банку» Денис Мальцев. У листопаді 2022 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно обрала йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Мальцева оголошено в розшук, а його майно в Україні заарештовано.

Низка ЗМІ повідомляє про те, що нібито за підробленими документами Дениса Мальцева було виведено зі складу засновників банку «Глобус». Документи було підроблено групою осіб на чолі із Сергієм Мамедовим – головним акціонером банку на сьогодні. І це було банальне рейдерство та крадіжка після старту переслідування Мальцева в Україні. Сергій Мамедов – особистий менеджер (помічник) резидентів РФ Юрія Колобова та Сергія Арбузова, ексміністра фінансів та голови НБУ відповідно. Вони втекли разом із експрезидентом Віктором Януковичем.

Ставлення банку «Глобус» до клієнтів та блокування рахунків

У ЗМІ з’являлися повідомлення про те, що банк «Глобус» блокує рахунки своїх клієнтів без належних на те підстав, що викликає обурення серед вкладників. Такі дії підривають довіру до банку та ставлять під сумнів його репутацію.

Ризики співпраці з банком «Глобус»

З огляду на вищезазначені факти, співпраця з банком «Глобус» може бути пов’язана з певними ризиками. Підозри у відмиванні грошей, можливі зв’язки з корупційними схемами та негативні відгуки клієнтів щодо блокування рахунків можуть свідчити про ненадійність цієї фінансової установи.

Протягом трьох років війни банк «Глобус» спокійно продовжує свою діяльність в Україні, попри низку скандалів та звинувачень у порушеннях фінансового законодавства.

Порушення у сфері фінансового моніторингу

У липні 2021 року Національний банк України (НБУ) застосував до банку «Глобус» захід впливу у вигляді письмового застереження за порушення порядку зупинення фінансових операцій та подання недостовірної інформації спеціально уповноваженому органу.

Раніше, у липні 2020 року, НБУ оштрафував банк на 200 тисяч гривень за нездійснення належного аналізу фінансових операцій своїх клієнтів, що є порушенням законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Підозри у відмиванні коштів

У лютому 2022 року з’явилася інформація про розслідування Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо можливого відмивання 135 мільйонів гривень за участі банку «Глобус» та компанії «Нове обладнання». За даними слідства, службові особи цих організацій могли заволодіти державними коштами шляхом проведення псевдогосподарських операцій.

Позірна підтримка ветеранів війни

Попри попередні скандали, у жовтні 2024 року банк «Глобус» оголосив про запуск програми «Банкінг для ветеранів», яка передбачає начебто вигідні умови для розміщення депозитів та пільгові кредити для учасників бойових дій. Програма «Банкінг для ветеранів» від банку «Глобус» пропонує певні пільгові умови для ветеранів, зокрема підвищені відсоткові ставки на депозити та знижені ставки на кредити. Однак, підвищення ставок на депозити лише на 0,5% насправді є незначною. Зрозуміло, що програма «Банкінг для ветеранів», швидше за все, спрямована на піар й пускання пилу в очі, і навряд чи полегшить життя ветеранам.

Незважаючи на численні звинувачення та санкції з боку регулятора, банк «Глобус» продовжує функціонувати в Україні та навіть ініціює програми, які ловко маскує під соціальні. Однак наявність таких порушень і підозр може свідчити про потенційні ризики для клієнтів банку та держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *