Президент Чехії розповів про “велику частку цинізму” з боку США
Президент Чехії Петр Павел заявив, що назвати «диктатором» Володимира Зеленського – президента країни, в якій вже три роки точиться широкомасштабна війна, «вимагає великої частки цинізму». На цьому чеський президент наголосив на своїй сторінці в Х, реагуючи на останні заяви президента США Дональда Трампа.
«Яку цінність мали б вибори в країні, яка вже три роки захищається від агресії сусідньої ядерної країни? Як організувати вибори, коли п’ята частина території окупована, а вся країна – під щоденними обстрілами? Щоб назвати президента такої країни диктатором, потрібна велика частка цинізму», – написав Павел.
Водночас в інтерв’ю щоденнику Deník N президент Чехії наголосив, що зараз «найреалістичнішою гарантією безпеки для України є її добре озброєння», щоб Україна «була здатна стримати Росію від можливої подальшої агресії». При цьому спрямувати зараз міжнародні військові сили в Україну Петра Павел вважає «швидше за малоймовірне».
Президент США Дональд Трамп 19 лютого назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором без виборів», який ризикує втратити свою країну, якщо не буде «рухатися швидко».
«Він відмовляється від виборів, має дуже низький рейтинг в українських опитуваннях, і єдине, що у нього добре виходить – це грати на Байдені «як на скрипці». Диктатор без виборів, Зеленському краще рухатися швидко, інакше у нього не залишиться країни», – написав він у своїй соцмережі Truth Social 19 лютого.
Пʼятирічний термін повноважень президента України Володимира Зеленського мав закінчитися в травні 2024 року після виборів у березні, і ватажок рашистів Владімір Путін заявив, що не буде вести переговори з Зеленським, оскільки той не матиме повноважень підписати мирну угоду.
За словами Дональда Трампа, це не Московія вимагає проведення виборів в Україні, а це «об’єктивна ситуація», адже виборів уже давно не було. А рейтинг Зеленського, за словами Трампа, вже впав до 4%. При цьому джерела цих даних президент США не навів.
Конституція України забороняє проводити вибори в умовах воєнного стану, який було введено, коли Московія почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.
Коментар Трампа про низький рейтинг президента України прозвучав в критичний момент, коли офіційні особи США та Московії ведуть дискусії – без представництва України та Європи – щодо мирної угоди, яка б завершила війну московитів проти України.
19 лютого опитування, проведене на початку лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), демонструє: понад половина (57%) українців довіряють президентові Володимиру Зеленському, не довіряють йому 37% учасників дослідження.
Згідно з даними низки аналітиків, серед яких є професорка Манчестерського університету, 63% українців схвалюють роботу Зеленського на посаді президента, що значно більше, ніж у минулому році. Думка про те, що Зеленський глибоко непопулярний, не тільки неправильна – на думку дослідників, це відверта спроба спотворити реальність на користь геополітичних амбіцій Московії.