У Росії офіційно визнали українців носіями російської мови
Влада Росії схвалила скасування співбесіди для уродженців України та Білорусі, необхідної для визнання як носія російської мови при отриманні громадянства Росії. Про це йдеться на сайті уряду Росії.
“Схвалити проект федерального закону “Про внесення змін до статті 331 федерального закону “Про громадянство Російської Федерації” та внести його в Державну думу в установленому порядку”, — йдеться в документі.
Поточнимо, що статус носія російської мови дозволить українцям, які проживают на території Росії, отримати вид на проживання, а також претендувати на громадянство в спрощеному порядку.
Як повідомляла онлайн-газета “ПолітАрена”, одна з претенденток на посаду Уповноваженого із захисту державної мови Катерина Коверзнєва вважає, що весь період незалежності України олігархічна економіка через підконтрольні ЗМІ провадила русифікаційні процеси.
“Весь період незалежності України олігархічна економіка через підконтрольні ЗМІ провадила русифікаційні процеси. Дійшло до того, що діти в центральній Україні, які не вчать російської мови, поза школою розмовляють примітивною російською”, – констатувала Катерина Коверзнєва.
Україна – це не просто не-Росія, а Україна – це самобутня й самодостатня в культурному плані країна, яка прагне бути максимально інтегрованою в цивілізоване світове співтовариство, вважає претендентка. На її думку, в Україні завжди з шаною ставилися до всіх інших мов і культур, та сьогодні нам потрібно чітко виконувати закон, щоб ліквідувати ганебну практику дискримінації української мови в Україні.
Також Катерина Коверзнєва стверджує, що в головах багатьох українців закладено нісенітницю, яку придумав професор Іван Білодід, про т. зв. природну двомовність української нації.
«Звичайно, погляди таких отруєних радянським режимом науковців, яким партія і уряд поставили завдання формування радянської людини, розбиваються так само легко, як була розбита антинаукова теорія Погодіна-Соболевського. Втім, на побутовому й на політичному рівні ці безглузді міфи виявилися дуже живучими», – вважає претендентка.
Вона переконана, що протягом усього періоду незалежності України українізація була просто провальною.