Українці не хочуть ризикувати, щоб розбагатіти
Небагаті громадяни вважають, що власний бізнес є шляхом до подолання бідності, проте ризикувати вони не наважуються.
Так вважає соціолог Оксана Міхеєва, про що вона розповіла в своєму інтерв’ю.
Спільно з колегами презентували дослідження “Культура (субкультури) бідності в Україні”, підтримане міжнародним фондом “Відродження”. Провели в Херсонській області. Вивчали загальні моделі і стратегії поведінки малозабезпечених.
“Підприємництво не ключовий шлях у подоланні бідності, а один із варіантів. Може спрацювати для невеликої кількості людей. Опитані його називають найчастіше. Та коли описують, то конструюють ще одне бюджетне місце. Тобто чекають, щоб хтось інший усе організував без ризиків. А бізнес необов’язково веде до збагачення. Наприклад, підприємці, що займаються сільським господарством, залежать і від урожаю, і від ринку збуту. Не кожен може бути підприємцем”, – говорить Оксана Міхеєва.
Ще відбувається становлення підприємницьких практик. Тривалий до підприємців ставилися насторожено і негативно. Ще в Донецьку раніше робила дослідження про ставлення до підприємців. Більш-менш переломилась ситуація у 2006-2007 році. Тоді кількість позитивних відгуків почала домінувати над негативними.