Арена

За масове повторне СЗЧ намагалися покарати командира роти

Костопільський райсуд Рівненської области розглянув справу, пов’язану з масовою втечею військовослужбовців з місця дислокації.

Як зазначено у матеріалах справи, на території Рівненської области була створена зведена рота, більшість особового складу якої складалася з військовослужбовців, які нещодавно повернулися після самовільного залишення військової частини, повідомляє “Судово-юридична газета”.

Фактично, це був тимчасовий пункт збору для роботи з військовослужбовцями, що скоїли СЗЧ, який створено на одному з поліґонів.

Командиром роти 23 жовтня 2024 року було призначено капітана Володимира С.

У період з 18 до 26 листопада з роти втекли одразу 16 військовослужбовців.

Командування військової частини та прокуратура вирішили, що у такому стані речей у зведеній роті є безпосередня провина Володимира С., унаслідок чого стосовно капітана було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду) Кодексу про адміністративні правопорушення.

У провину офіцеру було поставлене те, що він не забезпечив належного дотримання військової дисципліни підпорядкованими йому військовослужбовцями та не вжив заходів для запобігання втечі особового складу.

Втім, у судовому засіданні Володимир С. провину визнав частково. Він повідомив, що намагався контролювати військовослужбовців, проводив роз’яснювальну роботу, кілька разів на день здійснював шикування особового складу.

Однак проблема полягала в тому, що у підпорядкуванні капітана перебувало 280 військовослужбовців, більшість з яких складали військовослужбовці, які нещодавно повернулися після самовільного залишення військової частини.

За словами Володимира С., військовослужбовці були демотивовані, проконтролювати кожного з них не було можливости, до того ж рота розміщувалася у наметах, розкинутих у різних місцях на території поліґону.

Дослідивши позиції сторін, суд дійшов висновку, що претензії, висунуті до Володимира С., є безпідставними, а реальні докази недбалого ставлення капітана до військової служби відсутні.

Також суду незрозуміло, які конкретно дії мав вчинити Володимир С., щоб запобігти втечі військовослужбовців з місця розташування зведеної роти.

Крім того, суд звернув увагу, що Володимир С. був призначений на посаду командира роти лише 23 жовтня, а проконтролювати особовий склад з 280 військовослужбовців, які жили в наметах у різних місцях поліґону, в капітана не було реальної можливости.

Як наслідок, 17 грудня 2024 року Костопільський райсуд Рівненської области закрив провадження у справі у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *