Політвернісаж

Московський патріархат спричинився до зараження персоналу Хмельницької АЕС

Перші два випадки захворювання на COVID-19 у Нетішині були виявлені в суботу, 25 квітня. 28 квітня стало відомо про ще шість випадків захворювання. Видання «Є» поспілкувалося з міським головою Нетішина Олександром Супрунюком і розпитало деталі, скільки контактних виявлені і обстежені і як поширення інфекції на території міста, де розташований стратегічний об’єкт – Хмельницька атомна електростанція – вплине на життя міста та роботу самої АЕС.

– Перші випадки були виявлені в суботу і одна із жінок – працівниця Хмельницької АЕС, – каже Олександр Супрунюк. – І проблемно те, що вона мала доступ до місць загального користування, де працює саме оперативний персонал. Уже відібрано 119 зразків контактних осіб на дослідження. Це 75 працівників атомної електростанції, 24 лікарі і 17 контактних особи. Ці зразки ми відправили вчора. А в неділю ми відправили зразки тих контактних, які виявили в суботу. Серед них троє підтвердилися: священик, диякон та лікар, які тісно контактували після пасхальних обрядів. Також у трьох членів сім’ї священика підтвердили COVID-19. На жаль, дружина священика, у якої підтвердили коронавірусну інфекцію, працює на Хмельницькій АЕС. Зараз по усіх цих людях визначаємо контактних осіб, а це великий об’єм роботи. Адже тільки по перших двох особах ми змушені були перевіряти понад тисячу контактних. Я звернувся до людей через соціальні мережі, щоб усі хто був на богослужінні, щоб звернулися до своїх сімейних лікарів.

– Чи є діти серед інфікованих?

– В сім’ї священика є діти, тому напевно, вони є серед інфікованих.

– Скільки прогнозуєте зараз буде контактних?

– Важко сказати, але боюся, що певний рекорд ми поб’ємо.

– У скількох людей відібрали біоматеріали на дослідження і скільки результатів ще чекаєте?

– В неділю відправили більше десятка біоматеріалів. Але, у зв’язку з тим, що були проблеми у лабораторного центру і треба було заморожувати (біоматеріали – авт.), то нам їх забракували: не такі пробірки і все інше. Ми змушені були у другу половину дня в неділю і частково у понеділок, відбирати знову біоматеріали у цих людей. Зараз 119 біопроб ще на обробці. І я, і директор АЕС просили у голови ОДА пришвидшити цей процес і сподіваємося, що найближчим часом будуть результати.

– Ви повідомили на своїй сторінці, що будете звертатися до правоохоронних органів про відкриття кримінального провадження про масове зараження. Поясніть, будь ласка…

– Виникла така потреба. Я вже підписав на СБУ і поліцю заяву про вчинення кримінального правопорушення. Протягом усього періоду передсвяткових і святкових днів, систематично найбільша проблема булла із священниками московського патріархату, які ігнорували наші заходи, саботували їх, грубо себе вели, погрожували. Досить дивна і неадекватна, мені здається, поведінка. Ми долучаємо до заяви скріншоти, де є заклики про те, що хвороба є кругом і в будинках, тому ходіть, ігноруйте, треба ходити до Бога і так далі. (…) Зараз усі контакти, які є, повязані із церквою московського патріархату, крім першого випадку. Хоча ця жінка привезла хворобу із Шумського району, де вона вже захворіла і є підозра, що у Почаєвській лаврі.

Я вважаю, що дії священників є неадекватними, вони підписували документ, що зобов’язуються недопустити масових скупчень. Але проігнорували зобов’язання і, я важаю, що це є підставою для кримінального правопорушення

– Як вплине збільшення хворих на роботу Хмельницької АЕС і медичного закладу в місті?

– У нас перші хворі, які поступили уже як потенційні інфіковані. Відповідно, приймали їх лікарі у повному обмундируванні і в спеціальний бокс. У нас достатньо засобів індивідуального захисту для лікарів, тому сподіваємося, що у них не буде виявлено інфекції. Але біоматеріали усіх 24 медпрацівників ми віддали на ПЛР дослідження. Не думаю, що це вплине на роботу лікарні, бо вона у нас забезпечена і побудована з розрахунку, що інфекційне відділення готове до прийому хворих повністю. Але, оскільки у нас стратегічний об’єкт, ми відправляємо усіх інфікованих на Хмельницьку інфекційну лікарню. Щодо роботи Хмельницької АЕС, то вже вплинуло. Хоча персонал був ізольований, але «прийшло з неочікуваного боку». Зараз усі працівники обстежуються і якщо буде поширення інфекції, то дуже реально, і АЕС до цього уже готова, буде переведено на казарменний режим роботи. Тобто ні звідти, ні туди ніхто не в’їжджатиме і не виїжджатиме. Весь персонал буде на місці цілодобово.

– У Нетішині й так були більші обмеження, ніж на території області, але чи будуть посилюватися ще?

– Усі працівники комунальних підприємств переводимо на дистанційну роботу. Працівники атомної вже переведені частково на дистанційну. Пересування лише територією громади – це Нетішин і Кривин. Якщо людина хоче виїхати за межі Нетішинської ОТГ, вони зобов’язанні повідомити. І якщо на тій території є спалах коронавірусу, вони зобов’язані бути на самоізоляції. Таких випадків у нас вже є майже десять. У нас у сусідньому Острозькому районі виявили спалах інфекції і люди, які були на тій території перебувають на самоізоляції. Також ми будемо встановлювати патрулі біля церков, на засіданні ТЕБ і НС визначимося, чи повністю заборонимо роботу, чи дозволимо перебувати там священникам, без хору і всіх інших. Також проводимо рейди закладами торгівлі на дотримання карантинних заходів.

Також звертаюся до усіх. Як тільки у нас виявлені зловживання політиками, починають казати, що це політичне переслідування. Якщо правопорушення вчинив представник нацменшин, відповідно про утиски кажуть меншини. Якщо питання зловживань чи порушень з боку священнослужителя, теж кажуть про утиски. Тому не треба приписувати політику, чи міжконфесійні відносини, бо якщо є порушення, то ми будемо діяти в рамках Законів України. Але, зважаючи, як веде себе московський патріархат на території України, я вважаю, що це біологічна зброя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *