Проблема державного управління пов’язана з поганою зарплатнею чиновників – прем’єр
Прем’єр-міністр України вважає, що рішення про обмеження зарплат в державному секторі на час карантину треба буде переглядати, адже воно негативно впливає на менеджерський кадровий потенціал.
Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.
“Коли це питання виносилося в парламент, ідея полягала у тимчасовому обмеженні. Називалися строки – завершення карантину, плюс два місяці. Але тоді, у квітні, ніхто не знав, як розвиватиметься епідситуація та як довго триватиме карантин. Сьогодні ми розуміємо, що карантин залишатиметься і надалі. За відсутності вакцин і ліків – це єдиний ефективний інструмент контролю за рівнем захворюваності. На жаль, ми продовжуємо втрачати якісний менеджерський кадровий потенціал і сьогодні стоїть питання ухвалення змін до депутатського закону. Урядовим рішенням ми не можемо його змінити. Тим більше є подання до Конституційного Суду, що затягує строки. Тож будемо зі свого боку вести діалог з парламентом, шукати компроміс”, – сказав Шмигаль.
За його словами, вже є цілий ряд прецедентів, коли в результаті парламентського рішення про обмеження зарплат на держпідприємствах якісні топменеджери з державних установ, банків, промислових підприємств звільнилися і пішли у приватний сектор.
Відомо, що раніше було анонсовано реформу системи оплати праці державних службовців, яка передбачає, що оклад становитиме 70-80% заробітної плати, а варіативна частина – 20-30%.
Згадаємо, який розгорівся скандал, коли ексочільник митниці пан Нефьодов призначив собі і своїм заступникам неймовірні надбавки в розмірі 600% окладу. Пізніше, вже на час карантину президент Зеленський пообіцяв всі подібні історії припинити. В той же час, як пише у своєму блозі нардеп Шкрум, суспільство не розуміє, за які заслуги чиновники отримують такі гроші, яка їхня ефективність на посадах, адже результатів тої роботи громадяни на собі ніяк не відчувають.