На жаль… Життя инколи починає залежати від і…
Речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель знову дала привід для сумнівів у своїй професійності та жартів у соцмережах.
Її повідомлення про стан здоров’я хворого на коронавірус шефа стало мемом через чи то недоречну пунктуацію, чи то обмеженість слововживання.
«На жаль… Президент почувається добре», – таким чином виглядав текст Мендель, який вона спочатку розмістила у своєму Facebook.
Але коли з цих трьох крапок почали знущатися коментатори, Юлія швиденько виправила пост.
Нагадаємо, що вперше сумніви в професійності Мендель виникли 2016-го року. 30 січня 2016 року в своєму матеріалі для Politico вона, не маючи жодних доказів і свідків, розповіла, що 2012-го року дала $200 хабара своєму науковому керівнику. Звинувачений Юлією один з найавторитетніших українських літературознавців, професор КНУ Юрій Ковалів 2016 року подав на неї до суду для захисту чести, гідности та ділової репутації. Ухвалою Херсонського міського суду 1 квітня 2019 року інформацію про хабарництво, поширену Мендель, яка ще не працювала в ОПУ, було визнано недостовірною; суд зобов’язав Мендель опублікувати спростування.
1 травня 2019 року у The New York Times вийшла стаття Кеннета Воґеля та Юлії Мендель. У статті йшлося про те, що у 2016 році віце-президент Джо Байден сприяв відстороненню генерального прокурора України Віктора Шокіна, якого критикували у США за перешкоджання антикорупційній реформі. У статті журналісти припускали, що мотивом таких дій Байдена могло бути розслідування стосовно української енергетичної компанії «Burisma Holdings», членом правління якої був Гантер Байден, син Джо Байдена.
Через помилки стаття Воґеля та Мендель була розкритикована в инших виданнях, зокрема у Bloomberg та The Washington Post. Також матеріал розкитикували прибічники Байдена включно з радником передвиборчої кампанії Байдена Симоною Сандерс.
4 червня 2019 року телекомпанія CNN повідомила про можливий конфлікт інтересів через те, що статті, написані Мендель, були опубліковані в газеті NY Times після 3 травня 2019 року, тобто після подання її резюме на посаду прессекретаря. Скажімо, 20 травня у газеті опублікували статтю про українську політику, а 1 травня вийшла стаття, де Мендель була співавтором.
CNN процитувала заяву керівниці пресслужби газети NY Times Арі Беваскуа, згідно з якою редакція не знала про те, що 3 травня Мендель подала заявку на отримання посади прессекретаря випадкового президента Володимира Зеленського. «Якби це було відомо, то їй би не доручали роботу над статтями і негайно припинили співпрацю через конфлікт інтересів», – повідомила речниця газети.
У червні 2019-го року Мендель вирвалася до етеру відомого олігархічного каналу, де повідомила, що начебто існують випадки, коли українські військові відкривають вогонь у відповідь і таким чином здійснюють обстріли цивільних об’єктів.
На початку осени того року вона конфліктувала з журналістами, «захищаючи» колишнього коміка Зеленського.
Зрештою, ймовірно, що посада прессекретаря випадкового президента могла допомогти їй 15 жовтня 2020 року виграти апеляцію у справі про хабар. Апеляційний суд у Херсоні задовольнив її скаргу і вирішив скасувати рішення попередньої інстанції. Під час засідання професору Юрію Івановичу Коваліву відмовили в задоволенні його претензій, однак це рішення не є остаточним і позивач має можливість оскаржити його шляхом подання касаційної скарги.
Судитися з чиновником Офісу президента професору літератури важко через неспівмірність у плані матеріальному й обмеженість у можливостях фахової юридичної підтримки.
Втім, у Юлії Мендель іще все попереду. Зокрема, її «мендель-мем» уже широко надається до вживання.
Скажімо, ексміністр Володимир Омелян тролить Зе-команду в такий спосіб: «10842 українці захворіли на коронавірус за минулу добу. Вірніше, 10840 українців і два ідіоти. І від цих двох ідіотів залежить життя всієї держави. На жаль»…