Арена

Трамп помилував злочинця, який працював на розкол України

Президент США Дональд Трамп помилував колишнього керівника свого передвиборчого штабу, а також політтехнолога Віктора Януковича та “Партії реґіонів” Пола Манафорта.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Манафорт став одним із 26 людей, про помилування яких оголосив Трамп у середу ввечері.

У 2018 році Манафорта засудили до 7,5 років ув’язнення за фінансове шахрайство та змову з метою приховати свої злочини. У Білому домі заявили, що вирок Манафорту базувався на “афері з російським втручанням”.

“Пан Манафорт провів два роки у в’язниці, в тому числі період одиночного ув’язнення – це гірше поводження, ніж з багатьма найжорстокішими злочинцями. Внаслідок відвертого перегинання палки прокуратурою, Манафорт витерпів роки нечесного поводження і є однією з найвидатніших жертв того, що як виявилось, було чи не найбільшим полюванням на відьом в американській історії”, – йдеться в заяві Білого дому.

Президентське помилування не скасовує історію судимости Манафорта. В офісі прокурора в Мангеттені, який намагався притягнути Манафорта до відповідальности у Нью-Йорку за ймовірне шахрайство, заявили, що продовжать вести справу, яка раніше була відхилена. Її відхилили на підставі того, що проти Манафорта вже вели розслідування за такими самими звинуваченнями.

Сам Манафорт уже встиг відреаґувати на своє помилування.

“Пане Президенте, моя сім’я і я покірно дякуємо вам за президентське помилування, яке ви мені надали. Не можна повністю описати словами, наскільки ми вдячні. Історія зафіксує, що протягом президентства за чотири роки ви досягли більше, ніж будь-хто з ваших сучасних попередників”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, у 2018 році федеральний суд присяжних у Вірджинії визнав Манафорта винним у шахрайстві з банками і податковому шахрайстві. Перед початком судового процесу Манафорт визнав себе винним і погодився співпрацювати зі слідством.

13 березня 2019 року суд призначив Манафорту покарання у вигляді позбавлення волі терміном 7 з половиною років. У травні його перевели під домашній арешт через пандемію коронавірусу.

Стилем американського політтехнолога Пола Манафорта в українській політиці були американські політтехнології плюс провокація. Таку думку висловлював політолог і екснардеп Тарас Чорновіл.

“Робота на розкол. Ненависть, озлоблення і пошук ворогів. Наведу кілька прикладів. Пригадуєте провокативні біґборди з [екс-президентом України] Віктором Ющенком: рука, піднята ніби в нацистському вітанні, і напис “За чистоту нації”? Пригадуєте, як Ющенка не пускали в Донецьк? Усе це робота Манафорта”, – зазначав Чорновіл.

Ще одним прикладом роботи американського політтехнолога він називав поділ українців на “три сорти” під час президентської кампанії 2004 року.

“Ота горезвісна реклама проти Ющенка, яка потім зіграла проти самого [екс-президента України Віктора] Януковича. За моїми даними, ці “три сорти українців” – також винахід Манафорта”, – повідомив екс-нардеп.

Він стверджує, що з такою самою пропозицією Манафорт звернувся у 2014 році у виборчий штаб Петра Порошенка, однак там політтехнологу відмовили.

“Його концепція виборчої кампанії передбачала те саме: розподіл України на “три сорти”. І відповідно мала будуватися стратегія: у якому регіоні як працювати, як до кого звертатися, як кого оцінювати. Оті провокативні дії Манафорт випробовував уже у 2004 році. Але тоді він робив їх виключно на основі донецького регіонального штабу. А на виборчій кампанії 2006 року він уже застосував ці ідеї в Києві”, – додав Чорновіл.

Під час президентських виборів 2004 року на телебаченні транслювали відеоролик, який розділив усіх українців на три сорти: західних, центральних і південно-східних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *